Program

Zespół PIN

Zespół PIN – historia, muzyka i sukcesy

 
PIN to zespół muzyczny z Chorzowa, założony w 2003 roku przez wokalistę Andrzeja Lamperta, gitarzystę Sebastiana Kowola oraz klawiszowca Aleksandra Woźniaka. W skład grupy wchodzą także basista Erwin Rudy, perkusista Wojtek Fedkowicz oraz Adam Jendrzyk. PIN określa swoją muzykę jako „soft rock”.
 
Początki zespołu to pasmo wielkich sukcesów. W 2005 roku wystąpili na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tam też wydali swój debiutancki singiel „Bo to, co dla mnie”, który stał się Przebojem Lata 2005. Piosenka ta znalazła się także na składance Top Trendy 2006. W tym samym roku ukazała się płyta „0001”, na której znalazły się m.in. takie utwory jak „Odlot Aniołów”, „2 kwietnia 2005” czy „Miłość tak piękna”. To zapoczątkowało Granie koncertów po całej Polsce i za granicami.
 
W kolejnych latach zespół PIN odnosił kolejne sukcesy. W 2006 roku ponownie wystąpili na Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie zajęli 4. miejsce z utworem „Wina mocny smak”. W 2007 roku zagrali podczas Festiwalu Stróżów Poranka w Chorzowie, gdzie gościem specjalnym został śp. Mirosław Breguła z zespołu UNIVERSE. Lata 2006 i 2007 upłynęły zespołowi na pracy nad nowym albumem, który ukazał się w 2008 roku pod tytułem „Muzykoplastyka”. Pierwszym singlem promującym płytę był utwór „Niekochanie”, który stał się hitem lata 2008. Drugim singlem był „Pójdę pod wiatr, jak najdalej”, a trzecim – „Wino i śpiew”.
 
Ostatnim albumem zespołu PIN jest „Film o sobie” z 2011 roku. Od tamtego czasu zespół skupia się na koncertowaniu i promocji swojej muzyki. PIN jest jednym z czołowych zespołów rockowych w Polsce. Ich muzyka zdobyła uznanie sluchaczy w całym kraju, a singiel „Wino i  śpiew” z miejsca stał się hymnem i symbolem naszego Festiwalu. 

Jose Torres &Havana Dreams

Jose Torres & Havana Dreams – najjaśniejsza gwiazda muzyki kubańskiej!

Przenikające całe ciało rytmy kubańskiej muzyki, skąpana w słońcu Hawana i smak najlepszych cygar – to wszystko możesz poczuć podczas koncertu Jose Torres & Havana Dreams. Ich muzyka wprawia w euforię, rozgrzewa serca, a nogi same ruszają w tan.

Jose Torres – najsłynniejszy Kubańczyk w Polsce, wraz ze swoim zespołem Havana Dreams, tworzy niezwykłe widowisko muzyczne, które na długo pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Ich energia i pozytywne wibracje są niesamowite, a występ Jose to prawdziwe show.

Koncert Jose Torres & Havana Dreams to emocjonująca podróż do Hawany i kubańskiej kultury, która zauroczy każdego. Podczas występu możemy usłyszeć zarówno utwory znanego zespołu Buena Vista Social Club, jak i wiele własnych kompozycji. Muzyka ta przesiąknięta jest kubańskimi rytmami, słońcem i kolorem, które ożywiają każdego słuchacza.

Ale to nie tylko muzyka sprawia, że koncert Jose Torres & Havana Dreams to prawdziwe przeżycie. Wokół niej, Jose stworzył niezapomniany klimat, dzięki któremu publiczność czuje się jak w samym centrum Hawany. To interakcja z gośćmi, kubańskie anegdoty i radosne tańce, które przenoszą nas na kubańskie plaże.

Zespół Jose Torres & Havana Dreams to idealny wybór na nasz festiwal! Gdzie radość i dobra zabawa są na pierwszym miejscu. Ich koncerty to nie tylko muzyka, ale również niesamowite doświadczenie dla duszy i ciała. Przekonaj się sam, jakie emocje wzbudza ich muzyka!

Szymon Wojnarowicz Trio

Prowadzący - Michał Maruszak

Odkryj kulturę wina i muzyki

Wino i Śpiew Festiwal – największe wydarzenie winiarskie w regionie! Degustacja win z całego świata, wspaniała muzyka,  pyszne jedzenie i relaks w strefie chillout. A na zakończenie dnia- kino letnie dla wszystkich melomanów. 

Doskonałe wina

Food court

Koncerty

Strefa Chillout

Kino letnie

Harmonogram
12:00
Start

Oficjalne rozpoczęcie imprezy. Powitanie winiarzy i prezentacja planu dnia. 

12:15
szymon wojnarowicz trio

Koncert jazzowy z udziałem utalentowanego pianisty Szymona Wojnarowicza i jego zespołu.  

17:00
jose torres & havana dreams

Koncert gwiazdy muzyki latynoskiej. Prawdziwa uczta dla miłośników gorących, kubańskich rytmów.

19:30
zespół pin

Zespół muzyczny z Chorzowa, założony przez Andrzeja Lamperta. Ich singiel „Wino i śpiew” jest oficjalnym hymnem Festiwalu. 

21:00
kino letnie

Kino plenerowe na zakończenie Festiwalu. Przegląd filmów o tematyce winiarskiej. 

Winne podróże. Śladami wyjątkowych winiarni.

Wystawcy Wino i Śpiew Festiwal

Kraj: Węgry

Przedstawiciel : Daniel Konyari.

 

Kraj: Polska

Przedstawiciele : Barbara i Marcin Płochoccy

Kraj: Czechy

Przedstawiciele: Roman i Lenka Sečka

Kraj: Francja

Przedstawiciel: Manon Flores

Kraj: Argentyna

Przedstawiciel: Mauricio Lorca

Kraj: Francja

Przedstawiciel: Kevin Goaoc

Kraj: Hiszpania

Przedstawiciel: Pedro Calabuig

Kraj: Francja

Przedstawiciel: Krzysztof Boguszewski

Kraj: Hiszpania

Przedstawiciel: Ilaria Zenaro

Kraj: Urugwaj

Przedstawiciel: Juan Pablo Toscanini

Kraj: Hiszpania

Przedstawiciel: Adrea Irimia

Kraj: Portugalia

Przedstawiciele:

Kraj: Hiszpania

Przedstawiciel: Josep Almirall

Kraj: Francja

Przedstawiciel: Tom Warner

Kraj: Słowenia

Przedstawiciel: ANDREJKA JAKONČIČ LOZEJ

Kraj: Hiszpania

Przedstawiciel: Roberto Ijalba

Kraj: Grecja

Przedstawiciel: Maria Mitsikoudi

Kraj: Urugwaj

Przedstawiciel: 

Kraj: Hiszpania

Przedstawiciel: Marcin Schilling